23. prosinca 2009.

BROJ 526.

RADOSTAN BOŽIĆ I SVAKO DOBRO U NOVOJ 2010. GODINI!

Na kraju smo ove 2009. godine, dolazi nam Božić i nova 2010. godina.

Toplina badnje večeri i radost Isusova rođenja grije naše domove i srca.

Dragi sugrađani, u tom ozračju topline i snježne bjeline, radosti i dobrote, primite najljepše čestitke, iskrene želje ljubavi i mira; ne zaboravljajući pri tome one kojima su životni brodolomi umanjili toplinu božićne noći.
Neka nam darivanje i skrb o najpotrebitijima bude naše svjetlo, put i život, s dobrim željama u mislima i sa željom o ispunjenju svih vaših malih i velikih očekivanja.

Stoga vama i vašim obiteljima želim u ime Općine Brckovljani i svoje osobno ime te u ime svog zamjenika čestit i blagoslovljen Božić obasjan svjetlošću i nadom u bolje sutra.

Neka vam 2010. godina donese sve dobro, uspjehe i dosege, neka se ispune planovi i želje svakog građanina, svake obitelji i cijele zajednice.

Željko Funtek, načelnik Općine Brckovljani

     

23. prosinca 2009.

BROJ 526.

POŠTOVANI ČITATELJI I DRAGI NAM MJEŠTANI...

Koristimo priliku da se na kraju ove 2009. godine zahvalimo svim ljudima dobre volje, sponzorima i istinskim dobročiniteljima, koji su cjenili i pomagali rad našeg Društva. 

U nadolazećim blagdanskim danima želimo vam pregršt radosti, veselja i dobre volje, a u nadolazećoj 2010. godini prije svega zdravlja, uspjeha, dobrih rezultata i zadovoljstva!

Sretan Božić i uspješnu novu godinu žele vam vaši.....

VATROGASCI DVD-a GRAČEC

Predsjednik: Miroslav Šladarec dipl.ing.

 

23. prosinca 2009.

BROJ 526.

JASLICE S JELAČIĆ PLACA PRESELILE U GRAČEC

Na kraju smo ove 2009. godine, dolazi nam Božić i nova 2010. godina.

Mještane Gračeca ugodno su iznenadile božićne jaslice koje su ovih dana postavljene u izlog Caffe bara Tina, a kako saznajemo, rad su umirovljenog aranžera i dekoratera Dimitrija Ivšića koji živi u susjedstvu i koji je vlasnici kafića ponudio realizaciju pomalo neuobičajene ideje.

Jaslice koje danas božićnu atmosferu stvaraju u Gračecu, kaže Ivšić, izrađene su još 1992. godine, kada su bile postavljene na Trgu bana Jelačića u Zagrebu, a izlog u kojem su se tada nalazile bio je upravo zbog njih nagrađen kao najljepši u gradu Zagrebu.

N.H.M.

     

23. prosinca 2009.

BROJ 526.

Proračun općine Brckovljani za 2010.

PRIORITET - ULAGANJA U INFRASTRUKTURU

Premda još uvijek nije utvrđena dinamika plaćanja zemljišta u Gospodarskoj zoni Božjakovina koje je od Općine Brckovljani kupila ELKA, a riječ je o trideset milijuna kuna, Općinsko vijeće Brckovljana usvojilo je temeljni financijski dokument za sljedeću godinu te prihvatilo prve izmjene ovogodišnjeg proračuna. S obzirom da ELKA u ovoj godini nije izvršila plaćanje, premda i ta mogućnost do konca godine ostaje otvorena, načelnik Željko Funtek je pojasnio da se ovogodišnji proračun smanjuje s planiranih 49,5 na 27,5 milijuna kuna. Razlog tome je i što su određeni projekti, poput izgradnje kanalizacije u Štakorovcu, te od Gornje Grede do Lupoglava, vrijedni 6,6 milijuna kuna i financirani od strane Hrvatskih voda, prošli mimo proračuna. Zanimljivo je, kako se čulo, da su se pojedini izvorni porezni prihodi punili čak iznad očekivanja. Funtek je stoga ovu godinu, unatoč recesiji i nominalnom smanjenju sredstava za investicije, ocijenio iznimno uspješnom. 

Proračun za sljedeću godinu prihvaćen je u iznosu od 40 milijuna kuna, a više od polovine tog iznosa, točnije 23 milijuna, očekuje se od prodaje zemljišta u vlasništvu općine. Četrnaest milijuna kuna očekuje se od poreza i prireza, a značajna je i stavka očekivanih prihoda od komunalne naknade i priključaka koja je zacrtana na 5 milijuna kuna.

Najznačajnije rashodovne stavke u idućoj godini bit će izgradnja nogostupa u koju se planira utrošiti čak 6 milijuna kuna, potom slijedi izgradnja infrastrukture u gospodarskoj zoni s 5 planiranih milijuna koliko će koštati i izgradnja kanalizacije, dok će izgradnja pročistača otpadnih voda koštati daljnjih 4 milijuna kuna.

Izgradnju i održavanje objekata komunalne infrastrukture vijećnici su podržali i kroz program izgradnje takvih objekata u 2010. godini vrijedan 24,5 milijuna kuna, odnosno program održavanja objekata infrastrukture vrijedan 1,6 milijuna kuna. Odobren je i financijski plan tvrtke Komunalac Brckovljani koja bi, u idućoj godini trebala izvršiti poslove spomenute u proračunu, vrijedne čak 32,5 milijuna kuna.

Vijećnicima je na sjednici prezentiran i Projekt ukupnog razvoja Općine Brckovljani koji je izradila Regionalna razvojna agencija Zagrebačke županije, a preduvjet je za ostvarivanje pojedinačnih projekata i kandidiranje za sredstva iz europskih fondova, a odlučeno je i da zimsko održavanje na području općine obavlja tvrtka Toljan Trans.

Odbor za izbore i imenovanja izvijestio je da je vijećnik HDZ-a Milan Krznarić iz osobnih razloga svoj mandat stavio u mirovanje, a zamijenit će ga s iste liste, kako se čulo, Marijan Šola koji nije bio prisutan na sjednici te će vijećničku prisegu dati na slijedećoj sjednici Vijeća.

Ana Kašnar i
Nenad Haleuš Mali

     

23. prosinca 2009.

BROJ 526.

SVI UMIROVLJENICI S PODRUČJA OPĆINE BRCKOVLJANI DOBILI BOŽIĆNICE, A NOVOROĐENČAD NAKNADU OD 1000 KUNA

Unatoč smanjenju proračuna za 2009. godinu, Općina Brckovljani je odlučila i ove godine isplatiti božićnice svim svojim umirovljenicima, bez obzira na to kolike mirovine primaju. Visina božićnice ove je godine iznosila 300 kuna, a zaposlenici Općine božićnice su dijelili na terenu, ne bi li izašli ususret umirovljenicima. Do petka, 18. prosinca, božićnice je primilo čak 1080 umirovljenika. 

Općina Brckovljani istovremeno je dijelila i naknade za djecu koja su rođena tijekom 2009. godine, a čiji roditelji imaju prebivalište prijavljeno na području općine Brckovljani. Do istog datuma naknade u iznosu od 1000 kuna isplaćene su za 81 dijete.

N.H.M.

 

23. prosinca 2009.

BROJ 526.

PREDSJEDNIČKI IZBORI 2009. - POPIS BIRAČKIH MJESTA

REPUBLIKA HRVATSKA

ZAGREBAČKA ŽUPANIJA

OPĆINA BRCKOVLJANI

OPĆINSKO IZBORNO POVJERENSTVO

 

Na temelju članka 23. stavak 2. Zakona o izboru predsjednika

Republike Hrvatske (Narodne novine“ broj 22/92., 42/92., -ispr., 71/97.,

69/04. i 99/04.- ispr. - dalje: Zakon) općinsko izborno povjerenstvo

općine Brckovljani donosi

R J E Š E N J E
o određivanju biračkih mjesta

Za područje Općine Brckovljani određuju se biračka mjesta:

1. biračko mjesto br. 1. BRCKOVLJANI u Brckovljanima, Društveni dom Brckovljani, Stjepana Radića 80, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Brckovljanima

2. biračko mjesto br. 2. BOŽJAKOVINA u Brckovljanima, Društevni dom Brckovljani, Stjepana Radića 80, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Božjakovini i Gornjem Dvorišću

3. biračko mjesto br. 3. HREBINEC, u Hrebincu, društveni dom, Hrebinečka 81, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Hrebincu

4. biračko mjesto br. 4. GRAČEC, u Gračecu, društveni dom, Zagrebačka 26, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Gračecu

5. biračko mjesto br. 5. ŠTAKOROVEC, u Štakorovcu, društveni dom, Zagrebačka ulica, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Stančiću i Štakorovcu

6. biračko mjesto br. 6. PRIKRAJ, u Prikraju, dječji vrtić „Didi“, Ulica Stjepana Radića 42, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Prikraju i Kusanovcu

7. biračko mjesto br. 7. GORNJA GREDA, u Gornjoj Gredi, društveni dom, Zagrebačka 69, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Gornjoj Gredi

8. biračko mjesto br. 8. LUPOGLAV, u Lupoglavu, društveni dom, Ulica I. Horvatića, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Lupoglavu

9. biračko mjesto br. 9. PREČEC, u Prečecu, društveni dom, Zagrebačka ulica, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Prečecu

10. biračko mjesto br. 10. TEDROVEC, u Tedrovcu, društveni dom, 
koje obuhvaća birače s prebivalištem u Tedrovcu

 

U Dugom Selu, 08. prosinca 2009.

Predsjednik           

Ana Milković, dip.iur. v.r.

 

23. prosinca 2009.

BROJ 526.